Hotel Posada la Aldea

Hartanah 3.0 bintang

Pilih tarikh untuk melihat harga

Ulasan

8.6 daripada 10
Cemerlang

Kemudahan popular

  • Kolam renang
  • Spa
  • Termasuk parkir
  • Wi-Fi percuma
  • Restoran
  • Penyaman udara

Pilihan bilik

Penapis yang tersedia untuk bilik
Menunjukkan 3 daripada 3 bilik

Standard Room

  • Pemandangan bandar
  • Boleh menampung 4
  • 2 Katil Kelamin (Double)
  • Wi-Fi percuma

Deluxe Room

  • Pemandangan bandar
  • Boleh menampung 3
  • 1 Katil Raja (King)
  • Wi-Fi percuma

Junior Suite

  • Pemandangan bandar
  • Boleh menampung 3
  • 1 Katil Raja (King)
  • Wi-Fi percuma

Anda juga mungkin menyukai

Mod logo
Log masuk untuk melihat diskaun dan faedah yang layak. Lebih banyak ganjaran untuk lebih banyak pengembaraan!

Tentang kawasan sekitar

Terletak di San Miguel de Allende, Hotel Posada la Aldea berada di kawasan bersejarah. Tempat menarik terkenal di kawasan ini termasuk Escondido Place dan La Gruta Spa. Taman Allende dan Pusat Kebudayaan El Nigromante Ignacio Ramirez juga disarankan untuk dikunjungi. Layari panduan perjalanan San Miguel de Allende kami
Peta
Calle Ancha de San Antonio 15, San Miguel de Allende, GTO, 37700

Tempat berdekatan

  • Taman Juarez
    Taman Juarez
    3 min berjalan kaki - 0.3 km
  • Gereja San Miguel Arcángel
    Gereja San Miguel Arcángel
    9 min berjalan kaki - 0.8 km
  • Taman Allende
    Taman Allende
    9 min berjalan kaki - 0.8 km
  • Muzium Sejarah San Miguel de Allende
    9 min berjalan kaki - 0.8 km
  • Perpustakaan Awam San Miguel de Allende
    10 min berjalan kaki - 0.9 km

Bergerak

  • Querétaro, Querétaro (QRO-Querétaro Intl.) - 72 minit memandu

Restoran

  • Luna Rooftop
    4 min berjalan kaki
  • Pirules Garden
    9 min berjalan kaki
  • Antigua Trattoria Romana
    2 min berjalan kaki
  • Hecho en México
    1 min berjalan kaki
  • Tostévere
    3 min berjalan kaki

Tentang hartanah ini

Hotel Posada la Aldea

  • Hotel berdekatan Gereja San Miguel Arcángel
  • Anda boleh menantikan taman, pencucian kering/dobi dan bar di Hotel Posada la Aldea. Nikmatilah rawatan badan, Aromaterapi dan rawatan muka di Bambu, tapak spa. Di restoran hartanah, Meson de la aldea, terdapat masakan Mexico. Kekal terhubung melalui akses Internet wayarles percuma dan tetamu boleh mencari kemudahan lain seperti gimnasium dan pusat perniagaan.
  • Anda juga akan menikmati manfaat berikut semasa penginapan anda:
    • Kolam renang terbuka
    • Percuma letak kenderaan sendiri
    • Sarapan pesanan masak (surcaj), gelanggang tenis dan meja/kaunter hadapan 24 jam
    • Peti simpan selamat di meja/kaunter hadapan, perkhidmatan rencam dan bilik mesyuarat
  • Ciri-ciri bilik
  • Kesemua 65 bilik mempunyai keselesaan seperti penyaman udara, serta manfaat seperti Wi-fi percuma dan peti besi.
  • Tambahan kepada kesenangan di semua bilik termasuk:
    • Televisyen dengan saluran kabel
    • Sistem pemanasan dan setiap hari

Hartanah serupa

Kemudahan hartanah

Internet

  • Tersedia di semua bilik: Wi-fi percuma
  • Tersedia di sesetengah kawasan awam: Wi-fi percuma

Tempat letak kenderaan dan pengangkutan

  • Tempat letak kenderaan di tapak hartanah tersedia atas permintaan sahaja
  • Tempat letak kenderaan sendiri percuma di tapak hartanah
  • Letak kenderaan sendiri di tapak adalah terhad

Makanan dan minuman

  • Setiap hari sarapan pesanan masak tersedia 8:00 hingga 11:30 dengan bayaran: MXN 220 seorang
  • 1 bar/ruang istirahat
  • 1 restoran

Restoran di tapak hartanah

  • Meson de la aldea

Aktiviti menarik

  • 1 kolam renang terbuka
  • Gimnasium
  • Spa perkhidmatan penuh
  • Tenis

Mesra keluarga

  • 1 kolam renang terbuka
  • Kemudahan dobi

Kemudahan

  • Kemudahan dobi
  • Meja/kaunter hadapan 24 jam
  • Peti besi di meja/kaunter hadapan
  • Surat khabar di lobi
  • Tempat simpanan bagasi

Perkhidmatan tetamu

  • Bantuan lawatan dan tiket
  • Pengemasan (harian)
  • Perkhidmatan cucian kering/dobi
  • Perkhidmatan rencam

Perkhidmatan perniagaan

  • Bilik mesyuarat
  • Pusat perniagaan

Kawasan luar

  • Taman

Spa perkhidmatan penuh

  • Aromaterapi
  • Rawatan muka
  • Sauna
  • Spa dibuka setiap hari
  • Urutan

Kebolehcapaian

  • Lif

Lain-lain

  • Kawasan merokok yang dikhaskan

Kemudahan bilik

Bilik tidur

  • Cadar disediakan

Bilik mandi

  • Bilik mandi persendirian
  • Pengering rambut (atas permintaan)
  • Tuala disediakan

Hiburan

  • TV dengan saluran kabel

Makanan dan minuman

  • Perkhidmatan bilik

Lain-lain

  • Penyaman udara
  • Peti besi
  • Sistem pemanasan

Dasar

Daftar masuk

Masa mula daftar masuk: 15:00; Masa tamat daftar masuk: 12:00 tengah malam
Daftar masuk lewat tertakluk kepada ketersediaan
Umur minimum daftar masuk - 20

Daftar keluar

Daftar keluar sebelum 12:00 tengah hari

Arahan daftar masuk khas

Kakitangan meja hadapan akan menyambut tetamu ketika ketibaan di hartanah
Maklumat yang disediakan oleh pihak hartanah mungkin diterjemahkan menggunakan alat terjemahan automatik

Kaedah akses

Kaunter hadapan dengan kakitangan

Haiwan peliharaan

Haiwan kesayangan dan haiwan perkhidmatan tidak dibenarkan

Kanak-kanak dan katil tambahan

Kanak-kanak adalah dialu-alukan
Katil lipat simpan/tambahan tidak tersedia
Tempat tidur bayi (katil bayi) tidak disediakan

Jenis bayaran hartanah

Maklumat penting

Kemudahan tambahan

  • Fi untuk sarapan pesanan masak: kira-kira MXN 220 seorang

Senarai di atas mungkin tidak menyeluruh. Bayaran dan deposit mungkin tidak merangkumi cukai dan tertakluk kepada perubahan.

Untuk makluman anda

Bayaran tetamu tambahan mungkin dikenakan dan berbeza mengikut dasar hartanah
Pengenalan bergambar keluaran kerajaan dan kad kredit, kad debit atau deposit tunai mungkin diperlukan semasa daftar masuk untuk bayaran sampingan
Permintaan khas adalah tertakluk kepada ketersediaan semasa daftar masuk dan boleh dikenakan bayaran tambahan; permintaan khas tidak dapat dijamin
Tetamu mesti menghubungi hartanah ini lebih awal untuk menempah tempat letak kenderaan di tapak hartanah
Hartanah ini menerima kad kredit; wang tunai tidak diterima
Ciri-ciri keselamatan di hartanah ini termasuk pemadam api, sistem keselamatan, dan alat pertolongan cemas

Perkara yang kami harus menyebut

Akses kolam renang tersedia dari 10:00 hingga 18:00
Haiwan kesayangan dan haiwan perkhidmatan tidak dibenarkan di hartanah ini

Soalan lazim

Adakah Hotel Posada la Aldea mempunyai kolam?

Ya, hartanah ini mempunyai kolam renang terbuka. Akses kolam dari 10:00–18:00.

Adakah Hotel Posada la Aldea mesra haiwan kesayangan?

Tidak, haiwan kesayangan tidak dibenarkan di hartanah.

Berapakah fi parkir di Hotel Posada la Aldea?

Letak kenderaan sendiri adalah percuma di hartanah ini.

Apakah masa daftar masuk di Hotel Posada la Aldea?

Masa mula daftar masuk: 15:00; Masa tamat daftar masuk: 12:00 tengah malam. Daftar masuk lewat tersedia ketika masa terhad.

Apakah masa daftar keluar di Hotel Posada la Aldea?

Daftar keluar adalah jam 12:00 tengah hari.

Di manakah terletaknya Hotel Posada la Aldea?

Terletak di Zona Centro, hotel spa ini sejauh 10 minit berjalan kaki dari Institut Allende dan Gereja San Miguel Arcángel. Kesenian Rakyat Zocalo dan Taman Juarez juga dalam jarak 5 minit berjalan kaki.

Bolehkah saya membatalkan tempahan saya secara percuma dan terima bayaran balik penuh?

Ya, hartanah ini menawarkan pembatalan percuma untuk kadar bilik tertentu, kerana fleksibiliti itu penting! Sila rujuk dasar pembatalan hartanah di laman kami untuk mendapatkan butiran lanjut tentang sebarang pengecualian atau syarat.

Ulasan

Hotel Posada la Aldea Ulasan

8.6

Cemerlang

9.2

Kebersihan

9.2

Lokasi

8.6

Kakitangan & perkhidmatan

8.4

Keadaan hartanah & kemudahan
Penilaian 10 - Cemerlang. 135 daripada 306 ulasan
Penilaian 8 - Baik. 136 daripada 306 ulasan
Penilaian 6 - Boleh diterima. 27 daripada 306 ulasan
Penilaian 4 - Lemah. 4 daripada 306 ulasan
Penilaian 2 - Teruk. 4 daripada 306 ulasan

Ulasan

Disahkan

10/10 Cemerlang

william

Sukakan: Kebersihan, kakitangan & perkhidmatan, keadaan hartanah & kemudahan, keselesaan bilik

Great visit

Very nice visit with friendly and accommodating staff. Too bad it was during Covid19.
Menginap 1 malam pada Okt 2020
Disahkan

8/10 Baik

Carmen

Sukakan: Kebersihan, kakitangan & perkhidmatan, kemudahan, keadaan hartanah & kemudahan
Hotel agradable, las habitaciones un poco viejas pero cómodas para pasar la noche, el baño si está más viejo pero la regadera muy bien, está cerca del centro.
Menginap 1 malam pada Okt 2020
Disahkan

10/10 Cemerlang

ana laura

Sukakan: Kebersihan, kakitangan & perkhidmatan, keadaan hartanah & kemudahan, keselesaan bilik
Super
Menginap 1 malam pada Ogo 2020
Disahkan

4/10 Lemah

Pengembara yang disahkan

Tidak sukakan: Kebersihan, kakitangan & perkhidmatan, kemudahan, keadaan hartanah & kemudahan
Cada vez el hotel está más viejo y falta de mantenimiento. Asiento de la tasa de baño suelto, Chapa de la habitación callándose, fuga de agua en el baño y puerta rota.
Menginap 1 malam pada Mac 2020
Disahkan

10/10 Cemerlang

Pengembara yang disahkan

Sukakan: Kebersihan, kakitangan & perkhidmatan, keadaan hartanah & kemudahan, keselesaan bilik
Muy limpio, cómodo y buena atención.
Menginap 1 malam pada Mac 2020
Disahkan

10/10 Cemerlang

Pierre

Sukakan: Kebersihan, kakitangan & perkhidmatan, kemudahan, keadaan hartanah & kemudahan
An oasis of calm in the bustling small town. Very convenient to tourist attractions, especially the Instituto Allende, with its cafe, restaurant and magnificent setting, and to the Mercado Sano, the weekly organic market.
Menginap 9 malam pada Feb 2020
Disahkan

10/10 Cemerlang

MARKO

Sukakan: Kebersihan, kakitangan & perkhidmatan, kemudahan, keadaan hartanah & kemudahan
Esta cerca del centro y hay muchos establecimientos para visitar o comer
Menginap 1 malam pada Jan 2020
Disahkan

10/10 Cemerlang

Marlene

Sukakan: Kebersihan, kakitangan & perkhidmatan, keadaan hartanah & kemudahan, keselesaan bilik

Retreat in the city

It was a wonderful place to relax in a garden setting just off the main street. Great food at the restaurant for breakfast/lunch. Friendly service. We were on the backside of the building and it was quiet with great view of plants and birds outside our window. Will return for sure.
Menginap 7 malam pada Jan 2020
Disahkan

10/10 Cemerlang

Jesus.Espinoza

Sukakan: Kebersihan, kakitangan & perkhidmatan, kemudahan, keadaan hartanah & kemudahan
Amazing... simply Amazing beautiful view of the city, everything is walking distance. Staff is amazing
Menginap 2 malam pada Jan 2020
Disahkan

8/10 Baik

Eleno

Sukakan: Kebersihan, kakitangan & perkhidmatan, keadaan hartanah & kemudahan, keselesaan bilik

Great place

Great place just wish there was a bar and hang out area in hotel to watch game with family, but great place with lots of character and class
Menginap 1 malam pada Dis 2019
Disahkan

10/10 Cemerlang

Pengembara yang disahkan

Sukakan: Kebersihan, kakitangan & perkhidmatan, keadaan hartanah & kemudahan, keselesaan bilik
Muy bien, gozamos del hotel.
Menginap 1 malam pada Dis 2019
Disahkan

10/10 Cemerlang

Pengembara yang disahkan

Sukakan: Kebersihan, kakitangan & perkhidmatan, kemudahan, keadaan hartanah & kemudahan
The location is perfect for walking around and the hotel is so quaint.
Menginap 3 malam pada Dis 2019
Disahkan

6/10 Sederhana

Pengembara yang disahkan

Sukakan: Kebersihan, keadaan hartanah & kemudahan
Tidak sukakan: Kakitangan & perkhidmatan, kemudahan
El servicio al cliente me parece bastante malo, tanto la recepcionista como los que te ayudan con tu equipaje tienen mala actitud, aparte de que ni siquiera te informan bien de nada
Menginap 1 malam pada Dis 2019
Disahkan

10/10 Cemerlang

CesarR

Sukakan: Kebersihan, kakitangan & perkhidmatan, kemudahan, keadaan hartanah & kemudahan
Muy bien ubicado, cerca de la plaza central y lugares de interés.
Menginap 2 malam pada Nov 2019
Disahkan

8/10 Baik

Frida

Sukakan: Kebersihan, kemudahan, keadaan hartanah & kemudahan
Excelente ubicación, habitaciones limpias y amplias. El hotel es muy bonito y cuidado es como una Hacienda así que muy acorde a San Miguel Allende. Para ir con familia y niños perfecto. El personal de recepción un poco seco.
Menginap 1 malam pada Nov 2019
Disahkan

10/10 Cemerlang

PEDRO

Sukakan: Kebersihan, kakitangan & perkhidmatan, keadaan hartanah & kemudahan, keselesaan bilik

Excelente Hotel

El hotel esta muy bien ubicado, es muy grande y tiene un amplio estacionamiento, tiene alberca al aire libre que cuenta con caldera por lo cual el agua esta calientita, puedes ir caminando a la iglesia y los atractivos principales, casi enfrente hay un restaurante muy rico que se llama Hecho en Mexico.
Menginap 2 malam pada Nov 2019
Disahkan

8/10 Baik

Rique

Sukakan: Kebersihan, kakitangan & perkhidmatan, kemudahan
El hotel tiene un frente espectacular. La vigilancia es bastante decente. El desayuno buffet es bastante bueno, no tan variado pero suficiente con tortillas hechas a mano y plancha de huevos al gusto. Lo unico malo fueron las camas, que son bastante duras. Excepto por eso, disfrute mucho mi estancia.
Menginap 1 malam pada Nov 2019
Disahkan

10/10 Cemerlang

JulioGonzalez

Sukakan: Kebersihan, kakitangan & perkhidmatan, kemudahan, keadaan hartanah & kemudahan
Me gustaron mucho la ubicación y las instalaciones del hotel. El servicio de restaurante es muy bueno a pesar de tener muchas mas opciones para probar afuera del hotel. Me encantaria regresar y quedarme mas tiempo en este hotel.
Menginap 1 malam pada Okt 2019
Disahkan

10/10 Cemerlang

Pengembara yang disahkan

Sukakan: Kebersihan, kakitangan & perkhidmatan, keadaan hartanah & kemudahan, keselesaan bilik

Hotel muy recomendable

Hotel posada con todos los servicios, silencioso, con una piscina excelente y personal muy atento. Muy recomendable.
Menginap 3 malam pada Sep 2019
Disahkan

8/10 Baik

William

Sukakan: Kebersihan, keadaan hartanah & kemudahan, keselesaan bilik

CONSUMER BEWARE!

COMSUMER BEWARE: these guys raise the prices of the room upon checkout. They ripped me off for close to 300. I speak Spanish and they raised the hotel room price claiming “taxes”. This is a nice place and they always have to screw the gringos. I think that you are not advised to book this place. The old Mexican bate and switch. CONSUMER BEWARE! Fraudulent management
Menginap 4 malam pada Sep 2019
Disahkan

10/10 Cemerlang

Pengembara yang disahkan

Sukakan: Kebersihan, kakitangan & perkhidmatan, kemudahan, keadaan hartanah & kemudahan
Tiene muy buena ubicacion y el personal es muy amable
Menginap 1 malam pada Sep 2019
Disahkan

8/10 Baik

Pengembara yang disahkan

Sukakan: Kebersihan, kakitangan & perkhidmatan, keadaan hartanah & kemudahan, keselesaan bilik

Clásico

muy bien, es un hotel muy bien ubicado, son muy amables, es muy colonial, tiene mucho estacionamiento. Solo es un poco ruidoso, en la zona de las habitaciones que están cercanas a la calle, frente al Instituto Allende.
Menginap 1 malam pada Ogo 2019
Disahkan

8/10 Baik

Juan Antonio

Sukakan: Kebersihan, kakitangan & perkhidmatan, keadaan hartanah & kemudahan, keselesaan bilik

Buen lugar, cómodo y en zona centro

Buen lugar, solo que me toco con baja presión de agua en la regadera, en lo demás en buenas condiciones!
Menginap 1 malam pada Sep 2019
Disahkan

8/10 Baik

Patricia

Sukakan: Kebersihan, kakitangan & perkhidmatan, keadaan hartanah & kemudahan, keselesaan bilik

Weekend en San Miguel.

No bar service in the evening; a bit inconvenient. Well-located. We could readily walk to city center. Staff was fine but did not reach out. Restaurant staff was best.
Menginap 2 malam pada Ogo 2019
Disahkan

8/10 Baik

Pengembara yang disahkan

Sukakan: Kebersihan, kemudahan, keadaan hartanah & kemudahan
Tidak sukakan: Kakitangan & perkhidmatan
Bien ubicado, estacionamiento amplio, camas y almohadas bien, aire acondicionado, agua caliente sin problema. Se puede llegar al centro fácilmente caminando. Tiene farmacias y tiendas muy cerca. El restaurante pésimo para comer, lentos en el servicio y el alimento no muy bueno. Le falta atención al personal, no hay actitud de servicio, no están al pendiente del huésped.
Menginap 2 malam pada Ogo 2019