Hotel Sinar 1

Hartanah 3.0 bintang

Pilih tarikh untuk melihat harga

Ulasan

5.8 daripada 10

Kemudahan popular

  • Termasuk parkir
  • Wi-Fi percuma
  • Restoran
  • Penyaman udara
  • Perkhidmatan perniagaan
  • Dobi
Harga semasa ialah RM84
RM102 jumlah
termasuk cukai & fi
31 Jul - 1 Ogo

Pilihan bilik

Deluxe Room

  • 32 meter persegi
  • Boleh menampung 3
  • 1 Katil Raja (King) ATAU 1 Katil Bujang (Single)
  • Wi-Fi percuma
Mod logo
Log masuk untuk melihat diskaun dan faedah yang layak. Lebih banyak ganjaran untuk lebih banyak pengembaraan!

Tentang kawasan sekitar

Sidoarjo menempatkan Hotel Sinar 1. Pengembara yang ingin membeli-belah boleh mengunjungi Plaza Tunjungan dan Pakuwon Mall. Ingin menikmati acara atau perlawanan ketika berada di kota? Lihat acara atau perlawanan yang berlangsung di Stadium Delta atau Stadium Lapangan Thor. Layari panduan perjalanan Sidoarjo kami
Peta
Jl. Raya Juanda No 36-40, Sidoarjo, East Java, 61253

Tempat berdekatan

  • Universiti Pembangunan Nasional Veteran
    11 min memandu - 9.8 km
  • Universitas Islam Negeri Sunan Ampel Surabaya
    15 min memandu - 13.1 km
  • Zoo Surabaya
    15 min memandu - 15.7 km
  • Institut Teknologi Sepuluh November
    16 min memandu - 16.1 km
  • Pusat Beli belah Galaxy
    16 min memandu - 16.5 km

Bergerak

  • Stesen Gedangan - 8 minit memandu
  • Stesen Surabaya Gubeng - 17 minit memandu
  • Surabaya (SUB-Juanda) - 4 minit memandu

Restoran

  • Warung Bu Kris
    2 min berjalan kaki
  • Bakso pak buang
    7 min berjalan kaki
  • Chipotle Mexican Grill
    9 min berjalan kaki
  • Bu Kasan 46
    13 min berjalan kaki
  • Warung Biasanya
    12 min berjalan kaki

Tentang hartanah ini

Hotel Sinar 1

  • Sorotan hartanah
  • Anda boleh menantikan teres, taman dan pencucian kering/dobi di Hotel Sinar 1. Masakan antarabangsa restoran di tapak, Sinar Resto, menawarkan sarapan, makan tengah hari dan makan malam. Sebagai tambahan kepada pusat perniagaan, tetamu boleh menyambung untuk akses Internet wayarles percuma.
  • Anda juga akan menikmati manfaat berikut semasa penginapan anda:
    • Percuma letak kenderaan sendiri
    • Meja/kaunter hadapan 24 jam, 3 bilik mesyuarat dan dewan bankuet
    • Lif, peti simpan selamat di meja/kaunter hadapan dan perkhidmatan rencam
  • Ciri-ciri bilik
  • Kesemua 145 bilik mempunyai keselesaan seperti penyaman udara, serta sentuhan bermakna seperti Wi-fi percuma dan air botol percuma.
  • Lagi kesenangan di semua bilik termasuk:
    • Berbilang bilik mandi dengan pancuran mandi dan kelengkapan dandanan diri percuma
    • 32-inci TV LED dengan saluran TV premium
    • Cerek elektrik, setiap hari dan meja

Hartanah serupa

Kemudahan hartanah

Internet

  • Tersedia di semua bilik: Wi-fi percuma
  • Tersedia di sesetengah kawasan awam: Wi-fi percuma

Tempat letak kenderaan dan pengangkutan

  • Tempat letak kenderaan sendiri percuma di tapak hartanah
  • Letak kenderaan sendiri di tapak adalah terhad

Makanan dan minuman

  • 1 restoran

Restoran di tapak hartanah

  • Sinar Resto

Mesra keluarga

  • Kemudahan dobi

Kemudahan

  • Kemudahan dobi
  • Meja/kaunter hadapan 24 jam
  • Peti besi di meja/kaunter hadapan
  • Tempat simpanan bagasi

Perkhidmatan tetamu

  • Pengemasan (harian)
  • Perkhidmatan cucian kering/dobi
  • Perkhidmatan rencam

Perkhidmatan perniagaan

  • 3 bilik mesyuarat
  • Pusat perniagaan

Kawasan luar

  • Taman
  • Teres

Kebolehcapaian

  • Lif

Lain-lain

  • 2 tingkat
  • Dewan bankuet
  • Kawasan merokok yang dikhaskan

Kemudahan bilik

Bilik tidur

  • Cadar disediakan
  • Langsir gelap terus

Bilik mandi

  • Bilik mandi persendirian
  • Kelengkapan dandanan diri percuma
  • Pancuran mandi
  • Selipar
  • Tuala disediakan

Hiburan

  • TV LED 32-inci dengan saluran kabel premium

Makanan dan minuman

  • Air botol percuma
  • Cerek elektrik
  • Perkhidmatan bilik terhad

Lain-lain

  • Meja
  • Penyaman udara
  • Telefon

Dasar

Daftar masuk

Daftar masuk bermula jam 12:00 tengah hari
Umur minimum daftar masuk - 18

Daftar keluar

Daftar keluar sebelum 12:00 tengah hari

Arahan daftar masuk khas

Kakitangan meja hadapan akan menyambut tetamu ketika ketibaan di hartanah
Maklumat yang disediakan oleh pihak hartanah mungkin diterjemahkan menggunakan alat terjemahan automatik

Kaedah akses

Kaunter hadapan dengan kakitangan

Haiwan peliharaan

Haiwan kesayangan tidak dibenarkan

Kanak-kanak dan katil tambahan

Kanak-kanak adalah dialu-alukan
Katil lipat simpan/tambahan tidak tersedia
Tempat tidur bayi (katil bayi) tidak disediakan

Jenis bayaran hartanah

Maklumat penting

Untuk makluman anda

Bayaran tetamu tambahan mungkin dikenakan dan berbeza mengikut dasar hartanah
Pengenalan bergambar keluaran kerajaan dan kad kredit, kad debit atau deposit tunai mungkin diperlukan semasa daftar masuk untuk bayaran sampingan
Permintaan khas adalah tertakluk kepada ketersediaan semasa daftar masuk dan boleh dikenakan bayaran tambahan; permintaan khas tidak dapat dijamin
Hartanah ini menerima kad kredit
Nombor Pendaftaran Hartanah 55120, 9120109352079

Soalan lazim

Adakah Hotel Sinar 1 mesra haiwan kesayangan?

Tidak, haiwan kesayangan tidak dibenarkan di hartanah.

Berapa kos yang diperlukan untuk menginap di Hotel Sinar 1?

Setakat 30 Jul 2026, harga yang ditemui untuk penginapan 1 malam bagi 2 dewasa di Hotel Sinar 1 pada 31 Jul 2026 bermula serendah RM84, tidak termasuk cukai dan fi. Harga ini berdasarkan harga satu malam paling rendah yang ditemui dalam 24 jam yang lalu untuk penginapan dalam masa 30 hari akan datang. Harga tertakluk kepada perubahan. Pilih tarikh anda untuk melihat harga yang lebih tepat.

Berapakah fi parkir di Hotel Sinar 1?

Letak kenderaan sendiri adalah percuma di hartanah ini.

Apakah masa daftar masuk di Hotel Sinar 1?

Daftar masuk bermula jam 12:00 tengah hari.

Apakah masa daftar keluar di Hotel Sinar 1?

Daftar keluar adalah jam 12:00 tengah hari.

Di manakah terletaknya Hotel Sinar 1?

Terletak di Sidoarjo, hotel ni dalam jarak 6 bt (10 km) dari City of Tomorrow, Universiti Pelita Harapan Surabaya dan Universiti Pembangunan Nasional Veteran. Masjid Al Akbar dan Universitas Islam Negeri Sunan Ampel Surabaya juga dalam jarak 9 bt (15 km).

Bolehkah saya membatalkan tempahan saya secara percuma dan terima bayaran balik penuh?

Ya, hartanah ini menawarkan pembatalan percuma untuk kadar bilik tertentu, kerana fleksibiliti itu penting! Sila rujuk dasar pembatalan hartanah di laman kami untuk mendapatkan butiran lanjut tentang sebarang pengecualian atau syarat.

Ulasan

Hotel Sinar 1 Ulasan

5.8

6.4

Kebersihan

6.4

Lokasi

7.0

Kakitangan & perkhidmatan

5.4

Keadaan hartanah & kemudahan
Penilaian 10 - Cemerlang. 0 daripada 22 ulasan
Penilaian 8 - Baik. 6 daripada 22 ulasan
Penilaian 6 - Boleh diterima. 10 daripada 22 ulasan
Penilaian 4 - Lemah. 3 daripada 22 ulasan
Penilaian 2 - Teruk. 3 daripada 22 ulasan

Ulasan

Disahkan

6/10 Sederhana

Pengembara yang disahkan

Sukakan: Kakitangan & perkhidmatan
Tidak sukakan: Keadaan hartanah & kemudahan, keselesaan bilik

You get what you pay for. Close to airport.

The hotel was conveniently located near the Surabaya Airport and Immigration office, but it only provided a shuttle from and to the airport despite the immigration office being close. If you don't get a King bed room, then you will be stuck in very tiny and uncomfortable twin beds. Additionally, the condition of the hotel is not the best. There were outlets that was dislodged from the wall and some visible damage on walls. Finally, there isn't much to do around this area. You need to drive out at least 30 minutes to find a city center or mall. Of course, the price here is good, so you end up getting what you pay for.
Menginap 2 malam pada Ogo 2019
Disahkan

2/10 Teruk

Pengembara yang disahkan

Tidak sukakan: Kebersihan, kakitangan & perkhidmatan, keadaan hartanah & kemudahan, keselesaan bilik
スムーズなチェックインが出来ない ドライバーが寝坊し、空港までの送迎がドタキャンで結局タクシー自腹でした。
Menginap 1 malam pada Jan 2019
Disahkan

6/10 Sederhana

SIM

Sukakan: Kebersihan, kakitangan & perkhidmatan, keadaan hartanah & kemudahan, keselesaan bilik

Hotel that is near airport. Free shuttle to airpor

The air-con is not working well.
Disahkan

8/10 Baik

Khim Hock

Sukakan: Kebersihan, kakitangan & perkhidmatan, keadaan hartanah & kemudahan, keselesaan bilik

Good clean room

All is good except the shower water pressure is very low and shower head need to be replace.
Disahkan

2/10 Teruk

バリ大好き

Tidak sukakan: Kebersihan, kakitangan & perkhidmatan, keadaan hartanah & kemudahan, keselesaan bilik

避けたいホテル

エクスペディアからホテルに誤った旅程番号が通知されていた。 名前で確認を要望したがないという。エクスペディアに連絡をとり、同社がホテルに確認をとると予約名で探しておらず、誤りもしなかった。部屋の位置の案内なし、ロビーは電気をつけず、字も読めない。レストランは閉鎖している。何時に利用可能なのかの説明もない。部屋には施設案内なし。ベッドのスプリングは最低。バスルームは汚れていてお湯が少ししかでない、クローゼットの棚は拭いた形跡なし。電灯は補助、べッサイドランプなし。電気ポットはこわれていた。部屋ではWi-Fi使えず。ロビーでもスピードがでず。およそサービス向上を考えているとは思えない。
Menginap 1 malam pada Nov 2017
Disahkan

4/10 Lemah

TravellerAus

Sukakan: Kakitangan & perkhidmatan
Tidak sukakan: Kebersihan, keadaan hartanah & kemudahan, keselesaan bilik

Friendly staff, but hotel has flaws

Friendly and helpful staff, but hotel is very average. Uncomfortable bedding, not pressure and low cleaning standards.
Menginap 1 malam pada Nov 2017
Disahkan

6/10 Sederhana

Pengembara yang disahkan

Tidak sukakan: Kebersihan, kakitangan & perkhidmatan, keadaan hartanah & kemudahan, keselesaan bilik

budget stay

Room was ok , Ants and cockroaches were there ..Hotel management should be take care of such things . Price is cheap very near to Airport and they provide free shuttle service .
Disahkan

4/10 Lemah

YING-JENG

Sukakan: Kebersihan, kakitangan & perkhidmatan

很不錯的過境旅館

飯店有免費機場接送,很不錯啦,但是這次住的是低價位的房間,品質就待加強,冷氣需要2小時後才會冷ㄟ
Disahkan

6/10 Sederhana

Pengembara yang disahkan

Sukakan: Kebersihan, keselesaan bilik

Pros and Contras of Hotel Sinar 1

I have pros and contras in regards of this hotel. Pros: - Overall service and cleanliness are good - Beverages service in room is adequate - Meal price is reasonable - Free shuttle service from/ to airport Contras: - Hotel is full of smoking people - During some hours it was so noisy (kids were screaming outside when playing around), the hotel guards should tell them to behave as this disturb the guests - I booked reservation through Hotels.com and fully paid but the receptionist initially didn't approve it as asked me to pay again. Only when I insisted that I've paid and showed them my approval email that they let me through. They should be more in-line with Hotels.com
Disahkan

6/10 Sederhana

Pengembara yang disahkan

Sukakan: Kebersihan, kakitangan & perkhidmatan, keselesaan bilik
Tidak sukakan: Keadaan hartanah & kemudahan

Recently renovated breakfast not much choice

Recently renovted. Room ok. what annoy me is there is water boiler direct on top my room. the bubble sound keep me awake. finally they agree to change room.
Disahkan

8/10 Baik

Lai

Sukakan: Kebersihan, kakitangan & perkhidmatan, keadaan hartanah & kemudahan, keselesaan bilik

水壺蓋子壞了要記得換

水壺蓋子壞了要記得換
Disahkan

6/10 Sederhana

lai

Sukakan: Kebersihan, kakitangan & perkhidmatan

冰箱壞了都沒有修理

冰箱壞了都沒有修理
Disahkan

4/10 Lemah

Lai

Tidak sukakan: Keadaan hartanah & kemudahan, keselesaan bilik

洗臉台的水龍頭壞了都沒有水

洗臉台的水龍頭壞了都沒有水
Disahkan

6/10 Sederhana

Pengembara yang disahkan

Sukakan: Kakitangan & perkhidmatan
Tidak sukakan: Kebersihan

還算可以

衣櫃都沒有在擦,還有上一位的鞋子
Disahkan

8/10 Baik

John

Sukakan: Kebersihan, kakitangan & perkhidmatan, keadaan hartanah & kemudahan, keselesaan bilik

Very reasonable for short stay

Comfortable and convenient hotel. WIFI is only in the restaurant and not the room but that was ok so I spent a lot of time there
Disahkan

6/10 Sederhana

ALINA

Sukakan: Kebersihan, keselesaan bilik

Relatively close to airport and inexpensive

Clean, inexpensive, functional hotel relatively close to airport and not much more. Good for overnight stay in between flights from SUB airport. Cheap food in restaurant (breakfast was included). Very little English spoken by staff but they were friendly and as helpful as possible. They held a suitcase for us for 2 weeks in between stays. We paid for taxis to the hotel but they provided free shuttle service to the airport.
Disahkan

2/10 Teruk

Pengembara yang disahkan

Tidak sukakan: Kebersihan, kakitangan & perkhidmatan, keadaan hartanah & kemudahan, keselesaan bilik

Not good

Room not clean, Mosquitos
Disahkan

8/10 Baik

Nicki

Sukakan: Kebersihan, keselesaan bilik

Ideal for a transit stay

Take a deluxe room, as they were renovated (not like the old ones they show on their website). Materials used for renovation were obviously of low quality, but they had a good sense of design. Overall: Cozy, clean, better than expected for that price ! Breakfast was good (Europeans would rather call it lunch: local fried rice, noodle, egg station) Airport transfer was free and less than 5 minutes.
Disahkan

6/10 Sederhana

Eduard

Redelijk transit hotel

Dit hotel is vooral geschikt als een transit hotel, voor een nachtje om de volgende dag verder op doorreis te gaan. Het is gelegen 5 a 10 min van de luchthaven per auto. Gratis transport van en naar de luchthaven kun je op voorhand bij de receptie reserveren. Lokale ontbijtbuffet..voldoende genoeg.
Disahkan

6/10 Sederhana

Yam

Tidak sukakan: Kebersihan

Comfortable hotel near airport

Disahkan

8/10 Baik

Pengembara yang disahkan

Sukakan: Kakitangan & perkhidmatan, keselesaan bilik
Tidak sukakan: Kebersihan
Disahkan

8/10 Baik

Pengembara yang disahkan

Sukakan: Kebersihan, kakitangan & perkhidmatan, keselesaan bilik
Tidak sukakan: Keadaan hartanah & kemudahan