Cape Grace, A Fairmont Managed Hotel

Kelas hartanah: 5 dan ke atas

Pilih tarikh untuk melihat harga

Ulasan

9.6 daripada 10
Luar biasa

Kemudahan popular

  • Kolam renang
  • Termasuk sarapan
  • Spa
  • Termasuk parkir
  • Wi-Fi percuma
  • Restoran
Harga semasa ialah RM4,105
RM4,768 jumlah
termasuk cukai & fi
9 Nov - 10 Nov

Pilihan bilik

Penapis yang tersedia untuk bilik
Menunjukkan 15 daripada 15 bilik

Deluxe Room, 1 Katil Raja (King), Mountain View

  • Pemandangan gunung
  • 45 meter persegi
  • 1 bilik tidur
  • Boleh menampung 3
  • 1 Katil Raja (King)
  • Internet berwayar percuma

Room, 1 Katil Raja (King), Harbour View (Fairmont)

9.6 daripada 10
Luar biasa
(4 ulasan)
  • Pemandangan pelabuhan
  • 45 meter persegi
  • 1 bilik tidur
  • Boleh menampung 3
  • 1 Katil Raja (King)
  • Internet berwayar percuma

Room, 1 Katil Raja (King) (Rooftop)

  • Pemandangan gunung
  • 39 meter persegi
  • 1 bilik tidur
  • Boleh menampung 2
  • 1 Katil Raja (King)
  • Internet berwayar percuma

Suite, 3 Bedrooms

  • Pemandangan pelabuhan
  • 229 meter persegi
  • 3 bilik tidur
  • Boleh menampung 8
  • 3 Katil Kelamin (Double)
  • Internet berwayar percuma

Suite, 2 Bedrooms

  • Pemandangan gunung
  • 163 meter persegi
  • 2 bilik tidur
  • Boleh menampung 5
  • 2 Katil Kelamin (Double)
  • Internet berwayar percuma

Suite, 1 Bedroom

  • Pemandangan gunung
  • 90 meter persegi
  • 1 bilik tidur
  • Boleh menampung 3
  • 1 Katil Raja (King)
  • Internet berwayar percuma

Suite, 1 Katil Raja (King), Terrace

  • Pemandangan gunung
  • 105 meter persegi
  • 1 bilik tidur
  • Boleh menampung 2
  • 1 Katil Raja (King)
  • Internet berwayar percuma

Junior Suite

  • Pemandangan gunung
  • 59 meter persegi
  • 1 bilik tidur
  • Boleh menampung 4
  • 1 Katil Raja (King)
  • Internet berwayar percuma

Suite, 1 Katil Kelamin (Double)

  • Pemandangan marina
  • 119 meter persegi
  • 1 bilik tidur
  • Boleh menampung 2
  • 1 Katil Kelamin (Double)
  • Internet berwayar percuma

Suite, 2 Katil Kelamin (Double) (Cape Grace)

  • Pemandangan gunung
  • 270 meter persegi
  • Boleh menampung 4
  • 2 Katil Kelamin (Double)
  • Internet berwayar percuma

Signature Suite, 1 Bedroom

  • Pemandangan laut
  • 119 meter persegi
  • 1 bilik tidur
  • Boleh menampung 3
  • 1 Katil Raja (King) dan 1 Katil Sofa Kelamin
  • Internet berwayar percuma

Deluxe Room, 1 Katil Raja (King), Accessible, Mountain View

  • Boleh menampung 2
  • 1 Katil Raja (King)
  • Internet berwayar percuma

Signature Suite, 1 Bedroom

  • Boleh menampung 3
  • 1 Katil Raja (King)
  • Internet berwayar percuma

Family Suite, 2 Katil Kelamin (Double), Marina View

  • Boleh menampung 6
  • 2 Katil Kelamin (Double)
  • Internet berwayar percuma

Family Room, 1 Katil Raja (King), Marina View

  • Boleh menampung 3
  • 1 Katil Raja (King)
  • Internet berwayar percuma

Anda juga mungkin menyukai

Mod logo
Log masuk untuk melihat diskaun dan faedah yang layak. Lebih banyak ganjaran untuk lebih banyak pengembaraan!

Tentang kawasan sekitar

Sisiran Tepian Air Victoria dan Alfred, sebuah kawasan kejiranan di Cape Town, Cape Grace, A Fairmont Managed Hotel di kawasan hiburan dan di persisiran. Keindahan semula jadi kawasan ini dapat dilihat di Pantai Camps Bay dan Pantai Bloubergstrand, sementara Akuarium Dua Lautan dan Taman Botani Nasional Kirstenbosch merupakan tarikan popular kawasan. Ingin menikmati acara atau perlawanan ketika berada di kota? Lihat acara atau perlawanan yang berlangsung di Stadium Cape Town. Aktiviti berkayak dan layar layang menawarkan peluang yang bagus untuk keluar ke kawasan air, atau anda boleh cuba aktiviti lasak dengan berbasikal daki gunung dan mendaki batuan berdekatan. Layari panduan perjalanan Cape Town kami
Peta
West Quay Road, Victoria And Alfred Waterfront, Cape Town, Western Cape, 8001

Tempat berdekatan

  • Akuarium Dua Lautan
    Akuarium Dua Lautan
    9 min berjalan kaki - 0.8 km
  • Pusat Konvensyen Antarabangsa Cape Town
    Pusat Konvensyen Antarabangsa Cape Town
    12 min berjalan kaki - 1.1 km
  • Long Street
    Long Street
    14 min berjalan kaki - 1.2 km
  • Stadium Cape Town
    Stadium Cape Town
    17 min berjalan kaki - 1.5 km
  • Muzium seni kontemporari Afrika Zeitz
    8 min berjalan kaki - 0.7 km

Bergerak

  • Stesen Woodstock - 4 minit memandu
  • Stesen Cape Town - 8 minit memandu
  • Cape Town (CPT-Lapangan Terbang Antarabangsa Cape Town) - 20 minit memandu

Restoran

  • Nobu - The One&Only Cape Town
    8 min berjalan kaki
  • La Parada
    6 min berjalan kaki
  • Den Anker
    6 min berjalan kaki
  • Cooked
    6 min berjalan kaki
  • Marble
    6 min berjalan kaki

Tentang hartanah ini

Cape Grace, A Fairmont Managed Hotel

  • Mewah bagi hotel mesra keluarga berdekatan Akuarium Dua Lautan
  • Terletak berdekatan Pusat Konvensyen Antarabangsa Cape Town dan Stadium Cape Town, Cape Grace, A Fairmont Managed Hotel menyediakan sarapan Inggeris percuma, marina dan bar kolam. Manjakan diri anda dengan rawatan muka, Aromaterapi atau lulur badan di Fairmont Spa, tapak spa. Restoran di tapak, Heirloom Restaurant, menawarkan sarapan, makan tengah hari, makan malam dan pemandangan kolam renang. Kekal terhubung melalui akses Internet wayarles percuma dan tetamu boleh mencari kemudahan lain seperti beli-belah di tapak dan salun rambut.
  • Manfaat tambahan termasuk:
    • Kolam renang terbuka dan kolam kanak-kanak, bersama dengan kerusi lepak pantai dan payung pantai/kolam
    • Percuma letak kenderaan sendiri dan letak kenderaan valet
    • Perkhidmatan limousin/kereta bandar, daftar keluar ekspres dan daftar masuk ekspres
    • Penjagaan anak yang dipantau (surcaj), stesen komputer dan meja/kaunter hadapan 24 jam
  • Ciri-ciri bilik
  • Semua 112 bilik dilengkapkan perabot secara berasingan menawarkan keselesaan seperti perkhidmatan bilik 24 jam dan peralatan tempat tidur premium, dan juga sentuhan bermakna seperti peti besi muat komputer riba dan penyaman udara.
  • Lain-lain kemudahan termasuk:
    • Meja persalinan, Pengawasan bayi dan kerusi tinggi
    • Peralatan tempat tidur hipoalergenik, gebar bulu kapas dan katil bayi/kot (percuma)
    • Berbilang bilik mandi dengan kelengkapan dandanan diri berjenama dan tab mandi rendaman dalam
    • 42-inci TV Pintar dengan saluran TV premium
    • Almari pakaian, peti sejuk mini dan Mandian bayi

Anugerah dan gabungan

  • Hartanah Diperakui Mesra Alam
  • Hartanah ini disahkan oleh skim pensijilan kelestarian pihak ketiga ini: Green Key (Foundation for Environmental Education). Untuk mendapatkan maklumat lanjut tentang keperluan dan pengesahan sijil ini, sila layari laman web mereka.
  • Cape Grace, A Fairmont Managed Hotel tersenarai dalam Travel + Leisure 500 2021.
  • Hartanah ini merupakan ahli Hotel Terulung Di Dunia.

Hartanah serupa

Soalan lazim

Adakah Cape Grace, A Fairmont Managed Hotel mempunyai kolam?

Ya, hartanah ini mempunyai kolam renang terbuka dan kolam kanak-kanak.

Berapa kos yang diperlukan untuk menginap di Cape Grace, A Fairmont Managed Hotel?

Setakat 25 Okt 2026, harga yang ditemui untuk penginapan 1 malam bagi 2 dewasa di Cape Grace, A Fairmont Managed Hotel pada 9 Nov 2026 bermula serendah RM4,105, tidak termasuk cukai dan fi. Harga ini berdasarkan harga satu malam paling rendah yang ditemui dalam 24 jam yang lalu untuk penginapan dalam masa 30 hari akan datang. Harga tertakluk kepada perubahan. Pilih tarikh anda untuk melihat harga yang lebih tepat.

Adakah Cape Grace, A Fairmont Managed Hotel mesra haiwan kesayangan?

Tidak, hanya haiwan perkhidmatan dialu-alukan di hartanah.

Berapakah fi parkir di Cape Grace, A Fairmont Managed Hotel?

Letak kenderaan sendiri dan letak kenderaan valet adalah percuma di hartanah ini.

Apakah masa daftar masuk di Cape Grace, A Fairmont Managed Hotel?

Masa mula daftar masuk: 14:00; Masa tamat daftar masuk: 12:00 tengah malam.

Apakah masa daftar keluar di Cape Grace, A Fairmont Managed Hotel?

Daftar keluar adalah jam 12:00 tengah hari.

Di manakah terletaknya Cape Grace, A Fairmont Managed Hotel?

Hotel yang mesra keluarga di Cape Town ini terletak di persisiran, dalam jarak 15 minit berjalan kaki dari Akuarium Dua Lautan, Pusat Konvensyen Antarabangsa Cape Town dan Long Street. Stadium Cape Town dan Pantai Camps Bay juga dalam jarak 6 bt (10 km) pemanduan. Stesen Cape Town sejauh 22 minit berjalan kaki.

Bolehkah saya membatalkan tempahan saya secara percuma dan terima bayaran balik penuh?

Ya, hartanah ini menawarkan pembatalan percuma untuk kadar bilik tertentu, kerana fleksibiliti itu penting! Sila rujuk dasar pembatalan hartanah di laman kami untuk mendapatkan butiran lanjut tentang sebarang pengecualian atau syarat.

Ulasan

Cape Grace, A Fairmont Managed Hotel Ulasan

9.6

Luar Biasa

9.8

Kebersihan

9.8

Lokasi

9.8

Kakitangan & perkhidmatan

9.8

Keadaan hartanah & kemudahan
Penilaian 10 - Cemerlang. 139 daripada 157 ulasan
Penilaian 8 - Baik. 11 daripada 157 ulasan
Penilaian 6 - Boleh diterima. 3 daripada 157 ulasan
Penilaian 4 - Lemah. 1 daripada 157 ulasan
Penilaian 2 - Teruk. 3 daripada 157 ulasan

Ulasan

Ulasan yang disahkan

10/10 Cemerlang

Sukakan: Kebersihan, kakitangan & perkhidmatan, kemudahan, keadaan hartanah & kemudahan
We had the best experience
Menginap 2 malam pada Sep 2026
Ulasan yang disahkan

10/10 Cemerlang

Sukakan: Kebersihan, kakitangan & perkhidmatan, kemudahan
Really friendly staff, great location and close to the V and A waterfront, the service is excellent, rooms are really spacious, really great hotel.
Menginap 1 malam pada Nov 2025
Ulasan yang disahkan

10/10 Cemerlang

Sukakan: Kebersihan, kakitangan & perkhidmatan, keadaan hartanah & kemudahan, keselesaan bilik
Lovely hotel central for all the great sights and activities in Cape Town and the waterfront
Menginap 3 malam pada Jan 2026
Ulasan yang disahkan

10/10 Cemerlang

Sukakan: Kebersihan, kakitangan & perkhidmatan, keadaan hartanah & kemudahan, keselesaan bilik
Hotel maravilloso con un personal entregado y encantador, la decoración del hotel es muy “ chic y la ubicación del hotel en el waterfront muy cerca de muchos sitios de interés es inmejorable .
Menginap 3 malam pada Ogo 2024
Ulasan yang disahkan

10/10 Cemerlang

Sukakan: Kebersihan, keadaan hartanah & kemudahan
Brilliant and very attentive staff
Menginap 8 malam pada Dis 2025
Ulasan yang disahkan

10/10 Cemerlang

Sukakan: Kebersihan, kakitangan & perkhidmatan, kemudahan, keadaan hartanah & kemudahan
Great location. Great vibe. Great helpful and friendly staff. Sizeable rooms with views to Table Mountain and marina. Also quick and safe access to V/A marina area in evenings. Breakfast was amazing with selection of buffet and à la carte options.
Menginap 6 malam pada Mei 2026
Ulasan yang disahkan

10/10 Cemerlang

Sukakan: Kebersihan, kakitangan & perkhidmatan, keadaan hartanah & kemudahan, keselesaan bilik
Outstanding property, location, team, everything
Menginap 4 malam pada Okt 2025
Ulasan yang disahkan

10/10 Cemerlang

Sukakan: Kebersihan, kakitangan & perkhidmatan, kemudahan, keadaan hartanah & kemudahan
Fantastic hotel, staff and location! Don't see any way to improve anything, simply fantastic!
Menginap 4 malam pada Dis 2024
Ulasan yang disahkan

10/10 Cemerlang

Sukakan: Kebersihan, kakitangan & perkhidmatan, keadaan hartanah & kemudahan, keselesaan bilik

Even Exceeded our High Expectation

Amazing hotel: Excellent location, outstanding (open & honest) service (even better than the best we have experienced in SE Asia), nothing lacking.
Menginap 2 malam pada Apr 2023
Ulasan yang disahkan

10/10 Cemerlang

Sukakan: Kebersihan, kakitangan & perkhidmatan, keadaan hartanah & kemudahan
I preferred the "old" Cape Grace with a warmer Cape Town look and interior. Staff is friendly and personal. Comfortable beds. Excellent breakfast. Great location.
Menginap 10 malam pada Jul 2025
Ulasan yang disahkan

10/10 Cemerlang

Sukakan: Kebersihan, kemudahan, keadaan hartanah & kemudahan
We stayed first time in Cape Grace. Everything was satisfactory. Room cleaning, courtesy of the staff, amenities were all OK. Hope to stay there again when we are next in Cape Town.
Menginap 5 malam pada Nov 2025
Ulasan yang disahkan

10/10 Cemerlang

Sukakan: Kebersihan, kakitangan & perkhidmatan, kemudahan
A localização do hotel é perfeita! O hotel está completamente reformado, com uma decoração linda. Os quartos são amplos, banheiro amplo e closet separado. a vista do quarto para a Marina é espetacular! O atendimento pela equipe é muito cordial e prestativo! Café da manhã excelente!!!
Menginap 3 malam pada Nov 2025
Ulasan yang disahkan

10/10 Cemerlang

Sukakan: Kebersihan, kemudahan, keadaan hartanah & kemudahan
Das Badezimmer war für den Rollstuhlfahrer optimal. Das Personal war sehr freundlich und zuvorkommend. Das Frühstück ließ keine Wünsche offen. Vom Hotel kann man zu Fuß zur V&A mit vielen Geschäften, Restaurants, dem Aquarium, dem Riesenrad, dem Nachtmarkt usw gehen. Das Restaurant im Hotel ist aber auch empfehlenswert.
Menginap 5 malam pada Okt 2025
Ulasan yang disahkan

10/10 Cemerlang

Sukakan: Kebersihan, kakitangan & perkhidmatan, keadaan hartanah & kemudahan, keselesaan bilik

Impressive

For a three day stay in CapeTown the Grace could not have been better. The old world charm combined with first rate service provided us with a great experience. We would not think twice about staying there on a future trip to SA.
Ulasan yang disahkan

10/10 Cemerlang

Sukakan: Kebersihan, kakitangan & perkhidmatan, kemudahan, keadaan hartanah & kemudahan
The moment I arrived at Cape Grace, the staff greeted me with a warm smile and genuine care. Lucky and the entire staff at the hotel made my sister and me feel as if we were at home with family. Never before had I stayed at a hotel where I felt as comfortable in a familial environment—the room accommodations, the restaurant, and the drivers were all amazing! I can't say enough about our phenomenal experience. We are already making plans to return next September. I love, love this hotel.
Menginap 7 malam pada Jul 2025
Ulasan yang disahkan

10/10 Cemerlang

Sukakan: Kebersihan, kakitangan & perkhidmatan, keadaan hartanah & kemudahan, keselesaan bilik

Luxury at its finest

Great location, beautifully appointed, classy and luxurious finishings, and great service from reception to concierge to restaurant team. The rooms are spacious. There’s a separate dressing room and a big full bathroom. Le Labo bath products and room scent. We had a harbour view and it was stunning. Easy 5m walk to the V&A. Beautiful breakfast spread and views.
View from breakfast
Bar
Pool
Pool
Menginap 3 malam pada Mei 2025
Ulasan yang disahkan

10/10 Cemerlang

Sukakan: Kebersihan, kakitangan & perkhidmatan, kemudahan
Everyone made us feel welcomed and valued. The room was lovely and very comfortable. Lots of attention to detail.
Menginap 1 malam pada Sep 2022
Ulasan yang disahkan

10/10 Cemerlang

Sukakan: Kebersihan, kakitangan & perkhidmatan, keadaan hartanah & kemudahan, keselesaan bilik

Perfect trip to Cape Town at Cape Grace

What a beautiful stay. The suite was fabulous. The location was perfect and convenient and safe. A five minute walk to the V and A with great shopping. Cape grace took care or our tours to the wine region and to see the penguins. Samatha the concierge also reserved a lunch for us in Stellenbosch. She also lead us to a beautiful Tanzanite store in the waterfront. I bought a necklace for my daughter and I am having stones cut for a ring to complete a set they are making for me Plantandia is the shop. When we left to go to the airport I realized I had left an expensive jacket in the room and Samantha fetched it and we had it brought to the airport. The overall stay was 10 stars.
Menginap 4 malam pada Mei 2022
Ulasan yang disahkan

10/10 Cemerlang

Sukakan: Kebersihan, kakitangan & perkhidmatan, keadaan hartanah & kemudahan, keselesaan bilik

Awesome 24hrs!!

Special weekend with it being my wife’s bday and our wedding anniversary, the Cape Grace team made it so special with a complimentary bottle of bubbles and a cake left in our room upon arrival, very sweet and special!
Menginap 1 malam pada Okt 2021
Ulasan yang disahkan

10/10 Cemerlang

Sukakan: Kebersihan, kakitangan & perkhidmatan, keadaan hartanah & kemudahan, keselesaan bilik

Best stay ever!

It was very personalized service from check-in to check-out. Staff in dining room for breakfast were also very courteous and attentive. Our experience was Cape Town hospitality at its best!
Menginap 2 malam pada Feb 2020
Ulasan yang disahkan

10/10 Cemerlang

Sukakan: Kebersihan, kakitangan & perkhidmatan, kemudahan, keadaan hartanah & kemudahan
We stayed for seven nights and can’t think of even the smallest detail which was anything other than perfect.
Menginap 7 malam pada Jan 2020
Ulasan yang disahkan

10/10 Cemerlang

Sukakan: Kebersihan, kakitangan & perkhidmatan, keadaan hartanah & kemudahan, keselesaan bilik
Excellent location with excellent service.
Menginap 3 malam pada Dis 2019
Ulasan yang disahkan

10/10 Cemerlang

Sukakan: Kebersihan, kakitangan & perkhidmatan, kemudahan, keadaan hartanah & kemudahan
Excellent hotel and perfect location on the waterfront. All the staff are very welcoming and extremely helpful. This was our second stay at Cape Grace and we will certainly stay there again when we next visit Cape Town.
Menginap 4 malam pada Okt 2019
Ulasan yang disahkan

10/10 Cemerlang

Sukakan: Kebersihan, kakitangan & perkhidmatan, keadaan hartanah & kemudahan, keselesaan bilik

Great Stay

Excellent service, Fantastic Breakfast and Dinner.
Menginap 2 malam pada Okt 2019
Ulasan yang disahkan

10/10 Cemerlang

Sukakan: Kebersihan, kakitangan & perkhidmatan, kemudahan, keadaan hartanah & kemudahan
Staff was wonderful & property was in a good location.
Menginap 4 malam pada Jun 2019